Tipařská odměna

Jak to funguje?

Představme si, že mi dáte číslo na Vašeho souseda Kubu, který prodává zachovalý byt 3+1 na Valtické v Břeclavi . V roce 2023 se cena toho bytu pohybovala okolo 3 000 000 Kč. Úspěšně mu seženu zájemce a obchod proběhne ke spokojenosti obou stran – Kuby i kupujícího.

Vám náleží 10% z mé provize, tedy až 20.000,- Kč a to jen za předání kontaktu na Kubu, dál se o nic nemusíte starat. Po uskutečnění obchodu a finančním vypořádání Vás budu kontaktovat a předám Vám tipařskou odměnu, která Vám náleží.

Staňte se realitním tipařem

Možná víte o někom, kdo chce prodat dům nebo byt. Nebo jen pronajímat? Víte, kdo je to realitní tipař? Je to člověk, který dává realitnímu makléři tipy na nemovitosti k prodeji. Pokud znáte v okolí někoho, kdo uvažuje o prodeji nemovitosti, můžete mi poslat tip a ještě na tom vydělat.

A když dojde k obchodu, dostanete provizi! Prostě férový a výhodný vztah mezi makléřem, tipařem a prodávajícím.

Kdo je tipař?

Realitní tipař je člověk, který spolupracuje s realitním makléřem. Nemusíte mít žádné speciální zkušenosti. Máte prostě jen informaci o nemovitosti, která se potenciálně může prodávat. Třeba víte o někom, kdo zdědil nemovitost a chce ji prodat. Nebo znáte někoho, kdo chce pronajímat? I takové tipy beru, jen počítejte s tím, že tipařská odměna je v tomto případě pár set korun.

Tento tip předáte spolupracujícímu makléři a ten už zařídí vše ostatní. Prostě a jednoduše zprostředkujete kontakt mezi makléřem a prodávajícím. Když mezi sebou uzavřou obchod, vy dostanete podíl makléřovi provize.

V současné době je hodnota nemovitostí vysoká. A vy tak můžete vydělat docela pěkné peníze, a to jen za informaci nebo propojení s majitelem nemovitosti.

Může se jednat o jednorázovou záležitost, ale pokud jste šikovní, můžete si takto přivydělávat pravidelně. Záleží na vašich časových možnostech a komunikativnosti.

Vše je bez jakéhokoliv závazku. Nemusíte dodávat tipy pravidelně, ale jen v době, kdy máte informaci o nemovitosti k prodeji.

Co přesně je tip?

Finanční odměnu z mé provize dostane ten, kdo mi předá tip na někoho, kdo chce nemovitost prodat a je oprávněn s nemovitostí nakládat. Tedy majitel. Když s majitelem nemovitosti podepíši smlouvu a dům nebo byt následně prodám, náleží vám odměna z mé provize.

Provize realitních makléřů se obvykle pohybuje v rozmezí 3 – 5 % z ceny nemovitosti. Pokud mi dáte tip a já uskutečním obchod, dostanete 10 % z mé provize. Tipařskou odměnu vyplácím po uskutečněném obchodu a finančním vypořádání. Kontaktuji vás a vyplatím vám váš podíl.

V dnešní době, kdy jsou ceny nemovitostí na maximu, jde o celkem snadný výdělek. Reality se prodávají velmi rychle a za vysoké ceny.


Jestli máte už nyní tip, nebo se ještě potřebujete na něco zeptat, kontaktujte mě a domluvíme se.

Budu se těšit na spolupráci

Radovan Mrkus